ماژول فاکتور پرستاشاپ

ماژول فاکتور پرستاشاپ

ماژول فاکتور پرستاشاپ

ماژول فاکتور پیشرفته پرستاشاپ ؛ از ضعفی بزرگ به آپشنی حرفه ای و قدرتمند

به راستی که فروشگاه ساز پرستاشاپ را میتوان یکی از برترین فروشگاه سازهای حال حاضر جهان دانست اما به اعتقاد خیلی از وبمستران و مدیران فروشگاه‌ها این برتری پرستاشاپ در موضع سیستم صدور فاکتور آن به شدت نقض شده به طوری که تاکنون و پس از چند سال هیچ راهکار حرفه ای و مناسبی برای حل مشکل نسخه بومی پرستاشاپ ارائه نشده بود.

عدم ارائه راهکار مناسب تا به امروز بدین معنی نیست که توسعه دهندگان تاکنون به فکر رفع مشکل این قسمت نبوده اند بلکه به دلیل ضعف در کدنویسی هسته پرستاشاپ در این قسمت، ارائه راهکار مناسب مشکل و یا به شدت وقت گیر بوده است.

گروه دی بی اس تم با رویکرد حل مشکلات و ارائه راهکارهای حرفه ای ، از دیرباز تمام تلاش خود را معطوف به حل مشکلات اساسی فروشگاه ساز پرستاشاپ نموده است که در این زمینه میتوان به سبدخرید سریع پرستاشاپ ، ماژول شگفت انگیز و همچنین قالبهای متنوع و حرفه ای را نام برد.

این بار نیز ما در دی بی اس تم تمرکز خود را بر حل بزرگترین مشکل پرستاشاپ یعنی فاکتور آن معطوف نمودیم و با افتخار بعد از هفته ها تلاش و پشتکار شبانه روزی توانستیم ماژول فاکتور پیشرفته و حرفه ای پرستاشاپ را آماده انتشار نماییم.

ابتدا نمونه ای از خروجی فاکتور این ماژول را با فرمت PDF ، برای مشاهده و دانلود قرار می‌دهیم تا بتوانید مقایسه ای با خروجی پیشفرض پرستاشاپ داشته باشید :

به اعتقاد تمام افرادی که این مقایسه را انجام داده اند ، ماژول فاکتور پیشرفته پرستاشاپ بسیار فراتر از انتظار آنها ظاهر شده و خروجی آن را میتوان به راحتی با نرم افزارهای تحت دسکتاپ و  حسابداری / مالی پیشرفته مقایسه نمود.

در نسخه فعلی ماژول ، در بخش های زیر ، تاثیرگذار خواهد بود :

 • در خروجی فاکتور بخش «سفارش ها» در پنل مدیریت فروشگاه
 • در خروجی برچسب بخش «سفارش ها» در پنل مدیریت فروشگاه
 • در سیستم خروجی دسته جمعی فاکتور و برچسب آنها در بخش «صورت حساب ها» در پنل مدیریت پرستاشاپ
 • در قسمت جزییات سفارش بخش کاربری ( فاکتور مشتریان )
 • فاکتور ارسال شده به ایمیل مشتریان در هنگام خرید و یا تایید سفارش آنها
 • در تمامی موارد فوق ( به جز ایمیل ارسالی ) امکان گرفتن انواع فاکتور وجود دارد که در ادامه در مورد این ویژگی خاص توضیح خواهیم داد .

ناکارامدی و ضعف اساسی سیستم فاکتور دهی پیشفرض پرستاشاپ

اولین نکته ای که در سیستم فاکتور پیشفرض پرستاشاپ آزار دهنده است، ظاهر به شدت ضعیف و غیر قابل تحمل آن است به طوریکه نه تنها به علت به هم ریختگی آن نمیتوان آن را خواند بلکه به علت نازیبا بودن ، هیچ علاقه ای به نگاه کردن آن نیز نخواهید داشت!

حال تصور کنید همان فاکتور نازیبا برای مشتری‌تان ارسال گردد ، اولین نگاه مشتری به فاکتور عجیب و غریب فروشگاه شما که حتی خودتان نیز از نگاه کردن به آن پرهیز میکنید ، چه حسی در او ایجاد میکند؟

یا تصور کنید مشتری شما درخواست کادوپیچ کردن و هدیه دادن آن را به مخاطب خود دارد، نتیجه چیست ؟ میدانیم که چسباندن برچسب نامرتب و شلوغ پیشفرض پرستاشاپ برروی هدیه ای که قرار است شیک و زیبا به گیرنده برسد فاجعه ای بزرگ برای مشتری و به همان نسبت نیز برای کسب و کارتان خواهد بود.

بیایید از بعد فنی به موضوع نگاه کنیم ، آیا فاکتور پیشفرض پرستاشاپ ، انعطاف مناسب برای تغییرات مناسب یا امکانات درخور برای امور مختلف را داراست ؟  آیا میتوان آن را با سیستم مالیاتی کشور که دیر یا زود گریبان گیر فروشگاه های اینترنتی خواهد بود ، هماهنگ ساخت ؟ و البته ده ها سوال مشابه دیگر که متاسفانه جواب همه آنها منفی خواهد بود.

تنها بخشی از امکانات ماژول فاکتور پیشرفته پرستاشاپ ؛ چکیده و فهرست وار

 • زیبایی و  چشم نوازی فاکتور خروجی در همان نگاه اول
 • پیش نمایش ، پرینت و دانلود ، هر کدام که بخواهید ؛ با پشتیبانی از مرورگرهای مدرن
 • ظاهری کاملا بومی شده و دلنشین ، اعداد فارسی و لاتین به همراه فونت تجاری ایران سنس ؛ بهترین فونت فارسی
 • خروجی ارز قابل تغییر و دلخواه ، قابلیت هماهنگ سازی برای نسخه فاکتور استاندارد مالیاتی کشور
 • مجهز به سیستم های QRCode و Barcode ، راهکارهای تجارت مدرن
 • فاکتورگیری دسته جمعی ، چند وضعیتی و یا در بازه زمانی دلخواه
 • پی دی اف ساز درون ماژولی و مستقل از سیستم پرستاشاپ
 • تنظیمات اطلاعات و پیکربندی با جزییات کامل در پنل مدیریت حرفه ای ماژول
 • انعطاف پذیری بی همتا با سیستم چند قالبی ، آپشن های شناور و توابع هلپر
 • سیستم چند خروجی ساز ؛  انواع خروجی متفاوت برای کارهای متفاوت

دوران ما قبل فاکتور پیشرفته پرستاشاپ ؛ دوران اتلاف زمان و انرژی و عملکرد غیر حرفه ای

شاید تصور کنید عنوان یا تصویری که انتخاب نموده ایم بی ربط است اما در واقعیت ضعف در سیستم فاکتوردهی پرستاشاپ ، تاکنون موجب هزینه های مادی و معنوی زیادی برای فروشندگان وابسته به پلتفرم پرستاشاپ بوده است. خیلی از فروشندگان مجبور به صرف زمان زیاد و جستجو برای اصلاح سیستم فاکتور پرستاشاپ بوده اند و یا خیلی دیگر از آنها به کل از سیستم پرستاشاپ قطع امید کرده و با نرم افزارهای دیگر فاکتور خود را صادر میکردند و عده ای نیز به اجبار نسبت به این موضوع بی تفاوت شده و کسب و کار خود را با همان شرایط ادامه میداده اند ، اما نتایج رفتار هر سه گروه موجب اتلاف زمان و انرژی زیاد و یا عملکردی غیر حرفه ای و تازه کارانه بوده است.

یک پاسخ حرفه ای به یک نیاز حرفه ای

ماژول فاکتور پیشرفته پرستاشاپ را میتوان یک پاسخ حرفه ای به یک نیاز حرفه ای دانست. پاسخی که می‌تواند کسب و کاری را متحول سازد ، زمان ها و هزینه هایی که تا پیش از آن ، بیهوده هدر می‌رفتند را ذخیره و به جای آن به توسعه کسب و کار اختصاص یابد و در حقیقت کسب و کاری بزرگتر و حرفه ای تر را بنا سازد.

زیبایی و  چشم نوازی فاکتور خروجی در همان نگاه اول

اولین چالش ما ظاهر فاکتور بود بنابر این ده‌ها راهکار را تست و بررسی کردیم ، کدنویسی کردیم ، چاپ کردیم، دوباره نوشتیم و باز هم چاپ کردیم ، اما هر بار پرستاشاپ ما را مایوس کرد ، خروجی ضعیف ، غیر قابل انعطاف و خشک نتیجه ساعتها تلاش ما بود. در نتیجه پس از بارها تست و بررسی تصمیم به کنار گذاشتن سیستم فاکتور دهی پرستاشاپ نمودیم و سعی کردیم حداقل این بار ، چرخ را از نو بسازیم و به عملکرد خودمان بیشتر تکیه کنیم ، نتیجه آن شد که باید میشد! امروز بعد از هفته ها تلاش وقتی به خروجی کارمان نگاه میکنیم به راستی که خستگی از تنمان در می آید!

پیش نمایش ، پرینت و دانلود ، هر کدام که بخواهید ؛ با پشتیبانی از مرورگرهای مدرن

در ماژول فاکتور پیشرفته پرستاشاپ میتوان به راحتی پیش نمایشی از فاکتور را ملاحظه د و سپس اقدام به پرینت و دانلود آن نمود.

ظاهر فاکتور کاملا با مرورگرهای مطرح و مدرن مثل موزیلا فایرفاکس و گوگل کروم هماهنگ سازی شده است ، بنابر این میتوانید به راحتی با فشردن یک دکمه اقدام به پرینت مستقیم از همان پیش نمایش فاکتور نمایید ، به جای آنکه کلی وقت برای دانلود کردن و سپس پرینت کردن فاکتور ، تلف کنید.

اما با این حال اگر به هر دلیلی تمایل به دانلود نسخه پی دی اف فاکتور داشته باشید میتوانید با فشردن دکمه مخصوص به خود نسخه پی دی اف فاکتور را که با پی دی اف ساز درون ماژولی مستقل از پلتفرم پرستاشاپ ساخته میشود ، دانلود نمایید.

ظاهری کاملا بومی شده و دلنشین ، اعداد فارسی و لاتین به همراه فونت تجاری ایران سنس ؛ بهترین فونت فارسی

اولین نکته ای که در مورد ظاهر خروجی ماژول فاکتور پیشرفته دی بی اس تم قابل بیان است ، خروجی کاملا بومی و پارسی شده آن بوده ، متون راست چین و منظم و دقیق در کنار هم قرار داده شده ، اعداد به راحتی از تنظیمات پیکربندی ماژول پارسی یا لاتین میشود و خط فارسی ایران سنس به عنوان بهترین خط فارسی ، در ماژول به صورت پیشفرض بهترین انتخاب برای این عملکرد بوده است. همانطور که میدانید خوانایی و زیبایی نوشته ها به خط و فونت انتخابی مناسب ، وابستگی زیادی دارد ، انتخاب خط و فونت نامناسب میتواند به شدت تاثیر منفی بر ظاهر خروجی کار داشته باشد، ما اگرچه توانایی هماهنگ سازی فونتهای رایگان برروی ماژول را داشتیم اما میخواستیم کار را به قول معروف یکسره کرده باشیم ، ماژولی که نوشته ایم احتمالا عالی خواهد بود چرا فونت و خط فاکتور ها عالی نباشند؟ نتیجه این انتخاب هزینه نسبتا بالایی برای ما داشته اما خوشحالیم که توانستیم یک فونت عالی را در کنار یک ماژول حرفه ای  برای مشتریانمان به ارمغان آوریم.

لازم به ذکر است فونت ایران سنس را میتوان زیباترین ، خواناترین و حرفه ای ترین فونت فارسی دانست که بسیاری از شرکتها و محصولات نرم افزاری بزرگ به استفاده از آن روی آورده اند ما نیز با رعایت حقوق پدیدآورنده این فونت زیبا و به منظور ارج نهادن به زحمات ایشان اقدام به تهیه لایسنس قانونی این فونت کرده ایم.

خروجی ارز قابل تغییر و دلخواه ، قابلیت هماهنگ سازی برای نسخه فاکتور استاندارد مالیاتی کشور

مهمترین نکته ای که باید با آینده نگری به آن توجه کرد ، هماهنگ سازی کسب و کارمان با سیستم‌های قانونی ، مخصوصا سیستم مالیاتی کشور است که چه بخواهیم و چه نخواهیم به تعبیری شتری خواهد بود که دیر یا زود در کسب و کارمان نیز خواهد خوابید.  فاکتور خروجی پیشفرض پرستاشاپ مورد قبول سازمان مالیاتی کشور نیست و حتی با تلاش هم نمیتوان آن را اصلاح نمود برای مثال در فاکتور مورد تایید سازمان مالیاتی جداول و قیمتگذاری ها به شکل متفاوتی نسبت به فاکتور پیشفرض پرستاشاپ تعریف شده اند یا خیلی از فروشگاهها تمایل دارند قیمت ارزی نمایش داده شده در فروشگاهشان به واحد غیر رسمی اما محبوب «تومان» باشد در صورتی که در فاکتور مالیاتی میبایست تمامی قیمتها به «ریال» درج شوند. تمامی این مشکلات در ماژول فاکتور پیشرفته به راحتی حل شده است.

توجه : در اولین نسخه منتشر شده قالب فاکتور مانند پرستاشاپ خواهد بود اما در آپدیت آینده قالب استانداردی مالیاتی نیز برای آن طراحی میشود. ( در مورد سیستم چندقالبی در ادامه توضیح خواهیم داد. )

سیستم های QRCode و بارکد ، راهکارهای تجارت مدرن

ماژول فاکتور پیشرفته ، گام ها را فراتر از صرفا یک فاکتور گذاشته و مجهز به سیستم های هوشمند QRCode و Barcode شده است ، به کمک این سیستم میتوان هر متنی را با این سیستم ها رمزنگرای کرد و در قالب فاکتورها استفاده نمود ، این ویژگی به روز بودن کسب و کار شما با تجارت مدرن در عرصه جهانی را رقم خواهد زمان و در زمان مناسب به هر یک از این ویژگی ها میتواند به کسب و کار شما کمک مفیدی نماید.

فاکتورگیری دسته جمعی ، چند وضعیتی و یا در بازه زمانی دلخواه

برای فروشگاههای بزرگ با تعداد سفارشات بالا ، دانلود یا پرینت تک به تک فاکتورها امری غیر منطقی و به شدت وقت گیر است ، که در اینجا نیز میتوانید به راحتی و به صورت دسته جمعی سفارشات را در حالتهای مختلف یا در بازه زمانی متفاوت مشاهده ، پرینت یا دانلود نمایید.

با کمک این ویژگی و ویژگی چند خروجی ساز ( ادامه مطلب) میتوان راهکارهای جالبی پیاده نمود که در ادامه توضیح خواهیم داد.

پی دی اف ساز درون ماژولی و مستقل از سیستم پرستاشاپ

همانطور که گفته شد ، ماژول فاکتور پیشرفته از ابتدا و مستقل از امکانات پیشفرض پرستاشاپ طراحی و پیاده سازی شد ، چرا که به این پی بردیم که باید حداقل این بار ،  دوباره  چرخ را از نو اختراع کنیم ، البته ماژول به گونه ای طراحی شده است که اصلا نیازی به پی‌دی‌اف ساز نداشته باشید ، به راحتی فاکتور را در پیش‌نمایش ملاحظه نموده و درهمان لحظه پرینت نمایید. با این حال امکان دانلود نسخه پی دی اف ماژول نیز وجود دارد.

تنظیمات اطلاعات و پیکربندی با جزییات کامل در پنل مدیریت حرفه ای ماژول

برعکس سیستم فاکتور پیشفرض پرستاشاپ که کمترین شخصی سازی و تنظیمات را در اختیار مدیر فروشگاه قرار میدهد ، ماژول فاکتور پیشرفته پرستاشاپ تمامی تنظیمات را در قالب یک پنل حرفه ای مدیریت ماژول گنجانده شده ، که میتوانید کوچک ترین موارد را نیز فقط با چند کلیک تنظیم نمایید.

از این موارد میتوان به تنظیمات کلی و پیکربندی ماژول ، تنظیمات آپشن های شناور ، تنظیمات و پیکربندی سیستم پی دی اف ساز ، تنظیمات اطلاعات خریدار و فروشنده و همچنین تنظیمات سبک نمایش ارزها و اعداد نام برد.

انعطاف پذیری بی همتا با سیستم چند قالبی ، آپشن های شناور و توابع هلپر

اینکه که ما چند قالب از پیش تعریف شده در ماژول قرار دهیم و از توسعه دهندگان بخواهیم همان ها را ادیت کنند راه جالب و حرفه ای نخواهد بود.

ماژول فاکتور پیشرفته به مانند یک سیستم مدیریت محتوای حرفه ای به صورت چندقالبی طراحی شده و برای گرفتن خروجی با ظاهر اختصاصی فروشگاه خودتان کافی است قالب خود را برای آن طراحی کنید و در پوشه قالبهای ماژول قرار دهید و سپس از تنظیمات ماژول قالب اختصاصی خودتان را انتخاب نمایید. هیچ محدودیتی در این زمینه نخواهید داشت.

توسعه به سبک مدرن با کمک آپشن ها و متغیرهای شناور

جالب است بدانید ، ایده و روشی جالب در به نام آپشن های شناور درون تنظیمات ماژول قرار داده شده است که میتوانید هر مقداری که خواستید را وارد کنید و سپس درون فایلهای قالب آنها را بخوانید از این ویژگی در ماژول شگفت انگیز نیز استفاده نمودیم. این ویژگی انعطاف کاملی را به وجود خواهد آورد که توسعه دهندگان میتوانند بدون محدودیت متغیرها و مقادیر خودشان را در قالب استفاده نمایید.

توابع هلپر به کمک شما می آیند ؛ توسعه با دست باز !

ما برای توسعه دهندگان توابع هلپری را نیز ایجاد نموده ایم که میتواند کارهایی را انجام دهد مثل تولید بارکد و QRCode ، تولید لینک ، فارسی کننده اعداد ، اصلاح کننده تاریخ ، اصلاح کننده قیمتها ، خواندن بخش از اطلاعات جدول تنظیمات پرستاشاپ و غیره.

همه این کارها را انجام داده ایم تا بتوانیم ماژولی جامع و حرفه ای در این زمینه منتشر کنیم که امکان توسعه آن به راحتی برای توسعه دهندگان وجود داشته باشد.

سیستم چند خروجی ساز ؛  انواع خروجی متفاوت برای کارهای متفاوت

به طور خلاصه این سیستم یکی از مهمترین قوت قلبهای ماژول فاکتور پیشرفته پرستاشاپ است! بگذارید توضیح دهیم و سپس با مثال نیز آن را بیان نمایید!

در پرستاشاپ هر فاکتور فقط دو حالت دارد ، یا فاکتور اصلی است یا برچسب روی بسته. اما خوشبختانه در ماژول فاکتور پیشرفته هیچ محدودیتی در این زمینه نخواهید داشت و میتوانید خروجی های متعدد متناسب با کاری که میخواهید داشته باشید.

به عنوان مثال :

 • میخواهید فاکتوری که درون بسته قرار میدهید متفاوت از فاکتور اصلی باشد ، بنابر این فقط کافی است یک خروجی برای آن تعریف کنید.
 • تعداد سفارشهایتان بالا است و فقط میخواهید لیست وار سفارشات رو پرینت کنید و به اپراتور یا منشی دهید تا ایشان برای تایید سفارش با مشتریانتان تماس بگیرد.
 • علاقه مندید تعداد فروش های موفق یا معلق یا … یک بازه زمانی خاص را به صورت لیست وار مشاهده و بررسی نمایید ، برای این منظور نیست کافی است یک خروجی تعریف نمایید.
 • و دهها ایده دیگر که میتوانید به کمک این امکان آن را پیاده سازی نمایید.

 

 

بروزرسانی نسخه ۲.۰  ( ۲۵ خرداد ۱۳۹۵ ) :

 • اصلاح باگ عدم تطبیق لایسنس با دامنه که در سه فروشگاه مشاهده شده بود
 • اصلاح مشکل استان و شهر و هماهنگ سازی با سبد خرید دی بی اس تم
 • اضافه شدن اطلاعات تماس فروشنده در بخش مدیریت فاکتور پیشرفته
 • استاندارد سازی فاکتور برچسب طبق درخواست شرکت پست از مشتریان ماژول
 • حذف سیستم آپشن های شناور  و جایگزینی با سیستم جدید و منعطف فیلدهای XML توسعه قالب و برگه پیکربندی قالب
 • افزودن آپشن QRCode دلخواه به فاکتور برچسب
 • افزودن لوگو به برچسب و امکان انتخاب به جای QRCODE
 • امکان نمایش یا عدم نمایش بارکد
 • امکان نمایش یا عدم نمایش بخش مهر و امضا فاکتور پیشفرض
 • امکان درج توضیحات کلی به فاکتورها
 • امکان نمایش یا عدم نمایش نحوه خرید و پرداخت سفارش
 • امکان درج توضیحات کلی به فاکتور برچسب
 • اضافه شدن امکان تغییر شماره فاکتورها و شروع از رقم دلخواه
 • امکان افزودن پیشوند دلخواه به شماره فاکتورها
 • امکان نمایش یا عدم نمایش اطلاعات فروشنده در برچسب
 • خودکار سازی فهرست انواع فاکتور در بخش مدیریت
 • امکان انتخاب نوع فاکتور پیشفرض
 • اصلاح ، بهینه سازی و تغییرات ظاهری برروی فاکتور پیشفرض و فاکتور برچسب
 • فشرده سازی خودکار فاکتور پیشفرض در صورتی که تعداد محصولات انتخابی کاربر به تعداد بالا باشد.
 • اصلاح باگ نمایش کاراکتر های « */ » در فاکتور ارسال شده به ایمیل مشتریان فروشگاه

 

راهنمای به روز رسانی از نسخه ۱.۰ به نسخه ۲.۰ :

برای به روز رسانی به پنل سفارشات به نشانی http://my.dbstheme.com مراجعه نمایید و سپس نسخه دوم ماژول را دانلود نمایید. نسخه قبلی ماژول را در فروشگاه خود «حذف‌نصب» نموده ( حتما نسخه قبلی را حذف نصب کنید ) و در نهایت نسخه جدید این ماژول را نصب نمایید. ( حذف کامل نسخه قبلی از سرور اختیاری است )

ضمنا برای مشاهده بهتر فاکتورها مرورگر را با فشردن کلیدهای ترکیبی ctrl + F5  رفرش کنید. همچنین توصیه میکنیم قبل از انجام امور فنی یک پشتیبان کامل از فروشگاهتان تهیه نمایید ، تا در صورت بروز هر گونه مشکل بتوانید به نسخه پشتیبان بازگردانی کنید.

بروزرسانی نسخه ۲.۱  ( ۳۰ مرداد ۱۳۹۵ ) :

 • اصلاح باگ عدم تطبیق با SSL در فروشگاههایی که SSL فعال دارند.
 • اضافه شدن ویژگی امکان تنظیم فشرده سازی خودکار فاکتور اصلی
پرداخت آنلاین خودکار و دریافت کالا + بروزرسانی ها (مجانی) قیمت : 89000 تومان

بلافاصله پس از پرداخت به صورت خودکار کالا به پنل کاربری شما اضافه شده و آخرین نسخه آن قابل دریافت در هر زمانی میباشد.
شما میتوانید راهنمای مراحل خرید را نیز مطالعه کنید . شما با خرید متعهد میشوید از قوانین ما پیروی نمایید.

افزودن به سبد خرید