خرید هر یک از محصولات وب سایت دی بی اس تم به آدرس DBStheme.com به منزله ی پذیرش شرایط خدمات ماست.

 

۱. حفظ امضاء و حقوق معنوی DBStheme و طراح اصلی قالب: خریدار متعهد میگردد که لینک و امضاء کپی رایت دی بی اس تم به عنوان بومی ساز و پشتیبانی قالب و نیز کپی رایت کمپانی طراح قالب را از فوتر سایت حذف نمی نماید. در غیر این صورت ارائه خدمات پشتیبانی به فرد خاطی، متوقف گردیده و حتی در صورت بازگردانی لینک و متن کپی رایت، هیچ نوع خدمات پشتیبانی به شما داده نخواهد شد.

 

۲. نحوه ارائه پشتیبانی: پشتیبانی محصولات دی بی اس تم نیازمند ارائه توضیحات کامل از مسئله، تصویری از محل مورد اشاره بر روی سایت و همچنین ارائه سطح دسترسی های کامل به هاست و مدیریت فروشگاه است. در نتیجه ارائه پشتیبانی تنها برای محصولات تجاری و از طریق ایجاد تیکت در بخش پشتیبانی انجام خواهد شد. مشاوره ها و پشتیبانی های قبل از خرید از طریق تماس تلفنی و بخش پشتیبانی انجام پذیر است.

 

۳. محدوده ی فنی پشتیبانی: مجموعه دی بی اس تم متعهد به ارائه خدمات پشتیبانی برای محصولات یا خدمات عرضه شده توسط خود است. با توجه به حجم زیاد تیکت های پشتیبانی، ارائه پشتیبانی رایگان به مشتریان محصولات سایر سایت های اینترنتی و همچنین ارائه پشتیبانی به مشکلاتی که ارتباطی به محصولات دی بی اس تم ندارد انجام نمی شود. برای دریافت پشتیبانی دی بی اس تم برای موضوعات غیر وابسته به محصولات این سایت، باید بسته خدماتی پایه پشتیبانی دی بی اس تم پرداخت گردد. ضمنا خدمات فنی پایه صرفا بررسی اولیه و همچنین رفع مشکل در صورتی که یک ساعت یا کمتر از یک ساعت زمانبر باشد را شامل می‌شود و در غیر اینصورت می‌بایست مابه التفاوت توسط پشتیبانی دی بی اس تم محاسبه و لینک پرداخت خدمت کاربر تقدیم گردد.

 

۴. مدت زمان پشتیبانی: در ارائه خدمات پشتیبانی و آپدیت محصولات دی بی اس تم هیچ محدودیت زمانی اعمال نشده و این خدمات تا زمان حفظ کپی رایت دی بی اس تم و طراح بر روی سایت کاربر، مادام العمر تا زمانی که محصول در دی بی اس تم به فروش میرسد رایگان اعطا خواهد شد. همچنین پشتیبانی محصولات طبق همان نسخه ای از پرستاشاپ که در صفحه خرید محصول درج شده است انجام میگیرد و در سایر موارد مسئولیتی بر عهده دی بی اس تم نمیباشد.

 

۵. محدودیت کاربرد قالب: استفاده از قالب صرفاً بر روی یک دومین (که در زمان خرید اعلام شده است) مجاز است و استفاده روی دومین های بیشتر بدون اجازه، منجر به توقف پشتیبانی خواهد شد. برای دریافت خدمات پشتیبانی بر روی دامنه های بیشتر نیاز به تهیه بسته خدمات پشتیبانی است که باید در بخش پشتیبانی تیکتی در این ارتباط ایجاد شود.

 

۶. قالب های رایگان و سایر قالب ها: قالب های رایگان شامل خدمات رایگان پشتیبانی دی بی اس تم نیست و فقط از طریق بخش دیدگاه ها پشتیبانی می شوند.

 

۷. خریداری محصولات دی بی اس تم از سایر سایت های اینترنتی: تنها مشتریان و محصولاتی از روی دی بی اس تم پشتیبانی می شوند که مستقیماً مشتری دی بی اس تم بوده و از خود دی بی اس تم خریداری شده باشند. دی بی اس تم هیج نمایندگی ندارد و هیچ مسئولیتی در قبال محصولات این وب سایت که از سایر طرق به دست کاربر رسیده اند، نمی پذیرد.

 

۸. انتقال امتیاز محصولات خریداری شده : مشتریان دی بی اس تم برای انتقال لایسنس محصول به نام فرد دیگر باید از بخش پشتیبانی اقدام به ایجاد تیکت نمایند. همچنین در صورت انتقال امتیاز یک محصول ، پشتیبانی محصول محدود به دریافت به روز رسانی ها و آموزشها و راهنماهای عمومی میگردد. در صورت تمایل به دریافت پشتیبانی پس از انتقال امتیاز  ، میتوان با پرداخت هزینه مشخص از این خدمات بهره مند گردید.

 

۹. پشتیبان گیری کامل از وبسایت توسط مشتریان : کاربر و مشتری دی بی اس تم موظف است قبل از هر گونه درخواست فنی اعم از پشتیبانی ، نصب یا استفاده و تنظیم محصولات دی بی اس تم ، بک آپ کاملی از وبسایت خود تهیه نماید ، اگر چه تا کنون مشکلی در رابطه با تغییرات فنی به وجود نیامده اما در صورت بروز هر گونه مشکل و نیاز به بازگردانی به پشتیبان ، کاربر میبایست از پشتیبان تهیه شده قبل از درخواست برای بازگردانی استفاده نماید. در صورت کوتاهی در این زمینه دی بی اس تم هیچگونه مسئولیتی را نمی‌پذرید.

 

۱۰. سلب مسئولیت از خدمات هدیه و رایگان : خدمات رایگان دی بی اس تم مانند نصب و تنظیم رایگان محصولات ، صرفا بر اساس شرایط و مشغله کاری پذیرفته میگردد و در مواردی که راهنمای مربوطه آماده شده باشد انجام آن موارد به خود مشتریان واگذار میگردد. در صورت عدم توانایی کاربر به انجام این موارد ، در بازه زمانی یک ساعت تا ۴۸ ساعت توسط دی بی اس تم قابل انجام خواهد بود.

 

۱۱. سلب مسئولیت در قبال عدم رعایت مسائل امنیتی : پس از انجام هر درخواست ، کاربر موظف است بلافاصله نسبت به تغییر دسترسی هایی که در اختیار دی بی اس تم قرار داده است از قبیل اطلاعات دسترسی به سیستم مدیریت محتوا  و کنترل پنل هاست ، اقدام نماید ، بدیهی است سهل انگاری در این موضوع و عدم رعایت نکات امنیتی متوجه خود ایشان میباشد و در صورت بروز مشکلات امنیتی دی بی اس تم مسئولیتی نخواهد پذیرفت.

 

۱۲. تعهدات شخصی سازی : دی بی اس تم هیچگونه تعهدی در قبال پذیرش و انجام هر گونه شخصی سازی نداشته و این موارد صرفا با تشخیص تیم فنی دی بی اس تم و با مشخص نمودن زمان حدودی انجام آن قابل انجام است. همچنین با شخصی سازی محصولات دی‌بی‌اس‌تم پشتیبانی آن همچنان برقرار خواهد بود اما تشخیص اینکه وجود مشکل از محصول اصلی است یا شخصی سازی کاربر بر عهده دی بی اس تم و بر اساس دمو و یا محصول خام موجود خواهد بود. ضمنا خدمات شخصی سازی شامل پشتیبانی بدون محدودیت زمانی نمی‌گردد و و باید طی ۷۲ ساعت بعد از انجام کار در صورتی که مشکلی دیده می‌شود گزارش شود. همچنین ، تغییرات صورت گرفته فقط یکبار برای کاربر قابل انجام می‌باشد.

 

۱۳. عملکرد صحیح محصولات : عملکرد صحیح تمامی محصولات صرفا با پیشفرض های موجود مانند ماژولها و قالبهای پیشفرض وردپرس یا پرستاشاپ و  در نسخه مطرح شده هماهنگ در صفحه محصول تضمین شده و با توجه به اینکه تمامی محصولات دی بی اس تم طبق استاندارد سیستم مدیرت محتوا نوشته شده ، بنابر این در سایر موارد هیچگونه تضمینی توسط دی بی اس تم به جهت عملکرد صحیح ارائه نشده و به همین ترتیب مسئولیتی را در قبال ناسازگاری سایر محصولات نیز نمی‌پذیرد.

 

– آخرین به روز رسانی ۲۷ خرداد ۱۳۹۵

این صفحه در حال تکمیل بوده و DBStheme در تغییر این موارد مختار است.